Blog

Lüks Mobilya Seçiminde Zarif ve Estetik Tercihler İçin Tüyolar

blank

Salonunuzda lüks ve zarafet bir arada bulunsun istiyorsunuz ama ne yapacağınıza karar veremiyor musunuz? Gabba’nın lüks mobilyaları size bu konuda yardımcı olacaktır. Modernliğin, zarafetin ve estetikliğin bir arada bulunduğu lüks mobilyalar salonunuza çok yakışacak. Onlarca seçenek arasından salonunuza en çok uyan mobilyayı beraber seçebiliriz. Uyumun yanı sıra mobilyalarınızın zarafetiyle salonunuzu tamamlaması çok önemli!

Cezbedici renkler lüks mobilyalar ile buluşuyor ve ortaya modernliğin ve estetiğin ahenkli dansı çıkıyor. Şıklığın, cazibenin ve estetik zevklerin bir arada bulunduğu lüks mobilyalar için doğru tercih Gabba! Siz de lüks mobilya seçiminde zarifliği, modernliği ve cazibeyi bir arada görmek istiyorsanız bu yazı tam size göre.

blank

Hayalinizdeki Mobilya İçin İhtiyacınız Olan Tek Şey Biraz Cesaret ve Güven!

Lüks mobilya istiyorum, ama ağır dursun istemiyorum” diye düşünüyorsanız gelin size yardımcı olalım. Ne istediğinizi ya da istemediğinizi bilmek bu noktada atılacak ilk adım olacaktır. Önce kendi hislerinize güvenin! Günümüzde lüks mobilya algısı her geçen gün değişiyor. Bu noktada kulaklarınızı dış seslere kapatmalı ve iç sesinize kulak vermelisiniz. Bu sayede en şık dekorasyonlara sahip olabilirsiniz.

Estetik bir salon görünümü elde etmek istiyorsanız kalıplardan çıkıp yeniliklere açık olmanız gerekir. Böylelikle farklı şeyler deneyerek sıra dışı bir uyum elde edersiniz. Ne istediğinizi bilerek ve biraz daha cesur olarak zarafet ve estetikliği lüks mobilyalarınıza yansıtabilirsiniz.

blank

Bırakın Renkler Birbiriyle Dans Etsin!

Aynı renk koltuklara uyumlu yastıklar almak artık çok eskide kaldı. Eğer salonunuzda zarafeti ve estetiği buluşturmak istiyorsanız farklı şeyler denemekten kaçınmayın.  Örneğin birçok insan mobilyada siyah rengi tercih etmez. Fakat siyah, lüks mobilyalarda asaletin başını çeker!

Siyah renginin yası temsil ettiği çok eskide kalmış bir görüştür. Siyah asildir ve asaleti temsil eder. Lüks mobilya seçiminizde siyah rengiyle estetiği yakalamayı düşünüyorsanız siyahı farklı renklerle denemekten kaçınmayın. Siyah- beyaz uyumunu yakalayabilirsiniz. Yanı sıra siyah koltuklarınıza alacağınız kırmızı kırlentlerle asaleti ve tutkuyu bir araya getirin.

Aksesuar seçimlerinizde ise canlı renkler kullanmak odanın dikkat çekiciliğini artıracaktır. Siyah bir konsolun üzerine koyduğunuz renkli biblolar ve heykeller odanıza sanatsal bir bakış kazandırır. Zarafet her zaman uyumdan ibaret değildir. Siyahı pembeyle buluşturun bırakın asillik ve dişilik dans etsin!

Klişelerin Ötesine Gidin, İhtişamı Evinize Taşıyın!

Geçmişten günümüze kadar hep beyaz renk zarafet ve masumiyetle ilişkilendirilmiştir. Büyük ihtimalle lüks mobilya seçiminde zarafet denilince de akla gelen ilk renk de beyaz olmuştur. Ama hayır, şimdi yeni şeyler deneme zamanı! Modern mobilyalar ile klişelerin ötesine gidin, kalıpları kırın. Zarafet, en koyu renkten en uçuk renge kadar her şeyle sağlanabilir.

Bir diğer konu da mobilyaların duvar renklerine uygun seçilmesi. Lüks mobilya seçiminde estetik bir görüntü duvar renginden bağımsız da elde edilebilir. Çünkü Gabba’da her mobilyayı tamamlayacak bir detay muhakkak bulunmaktadır. Eğer zarafet ve estetiği bir arada bulundurmak istiyorsanız, uyum aramayı bırakın. Bazen uyumsuzluk en büyük uyumdur. Bu şekilde duvar renginden bağımsız seçtiğiniz lüks mobilyalar kendini daha fazla gösterecek ve cezbedici oluşunu artıracaktır.

blank

Zarafet ve Şıklık Sadelikle De Mümkün!

Eğer salonum hem zarif olsun, hem estetik ve şık dursun diyorsanız doğru yerdesiniz. Lüks mobilyaların tutkusunu öne çıkaran şeyler hiç şüphesiz sade ve şık aksesuarlardır. Şık bir yemek masasının üstüne koyacağınız sade bir şamdan o masanın albenisini arttırır. Tabii ki de sıradan bir şamdandan bahsetmiyoruz. Gabba’da birçok seçeneğin arasından sade ama şık birçok aksesuar bulabilirsiniz. Eğer lüks mobilya seçiminde mobilyalarınız evinizde daha çok parlasın istiyorsanız, odanızı sade aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz.

Fakat unutmamanız gereken bir nokta var. Eğer estetik bir görüntü elde etmek istiyorsanız aksesuarlarınızın şık olmasına dikkat etmeniz gerekir. Böylece dekorasyon ürünleriniz de lüks mobilyalarınızın yanında sönük kalmaz. Salonunuzun çarpıcılığını ve çekiciliğini abartıya kaçmadan arttırabilirsiniz.

Doğru Sayıda Mobilya Alarak Zarafeti ve Uyumu Elinizde Tutun!

Eskilerden kalma bir anlayış daha var. O da ne çok eşya o kadar çok gösteriş! Bu anlayış ise modern salon takımlarıyla yıkıldı. Lüks mobilya seçerken gösterişi, estetiği ve zarafeti bir arada bulundurmak istiyorsanız doğru sayıda eşya almalısınız. Fazladan alınan mobilyalarda lüks takımlarınız kalabalık bir görüntü oluşturur ve göze çarpmaz. Aynı şey az sayıda alınan mobilya için de geçerlidir. Bu durumda da salonunuz zarafetten uzak kalır.

Lüks mobilya alırken dikkat edilmesi gereken önemli şey doğru sayıda ürün almaktır. Böylece her şey yerli yerinde olur ve lüks mobilyalarınız ne göze kötü bir şekilde batar ne de az durur. Zarafet ve estetik duruş aslında mobilyaların sayısıyla doğru orantılıdır. Yani çok sayıda lüks eşya çok ihtişam anlamına gelmemektedir. Bu sebeple doğru sayıda mobilya seçimi yaparsanız estetik ve zarafeti doğru oranda yakalarsınız. Seçimlerinizi kendinize güvenerek yapmalısınız. Beğenilerinizi ortaya koymaktan çekinmeyin. Elbette kalite ve konfordan da ödün vermemelisiniz.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *